…a je tady zima….

2012 6 prosince
by Iva

Ať se nám to líbí nebo ne, zima začala. Mě osobně se to nelíbí a hned po vánocích začínám vyhlížet jaro, ale nic s tím nenadělám, takže se alespoň těším na krásné výhledy na zasněžené skály a pláně kolem. Ovečky už jsou pořádně zarostlé vlnou a kozám narostla huňatá podsada. Mají svůj Vozín zaparkovaný uvnitř ovčína, v něm pořádně nastláno a když je hodně ošklivé počasí, jen z něho vykukují a vylezou až pod příslibem nějaké dobroty. Doufám, že ani pověstné mrazy, které u nás bývají, jim nebudou vadit. Vše se zklidnilo a když chumelí, je takové ticho, že jsou slyšet vločky jak dopadají na zem. Jen ze skal se teď denně ozývá výr velký hlubokým sytým hlasem.

Pozvolna se sestavuje termínový kalendář na příští rok. Závody, zkoušky a rozhodčí už mám ujasněné. Ještě se může stát, že se něco málo pozmění, ale budu se snažit, aby vše zůstalo tak, jak jsem vypsala na stránce Akce 2013. Jsou tam i termíny táborů a tréninků. Tak jako každoročně není problém se ještě domluvit na něčem dalším, pokud budete mít zájem. Prosím případné zájemce, aby se nahlásili včas. To především ti, kteří chtějí přijet s více psy, protože počet psů je pochopitelně omezený (s ohledem na kvalitu tréninku i na ovečky)

 

Kozlík Othello se pomalu postěhuje zase zpátky domů. Docela jsme si na něj zvykli. Je to moc hodný a klidý kozel ….. a dokonce ani tolik nesmrdí :grin:

Ještě pár fotek letošních štěníků – Spock, na jedné fotce se svým tátou Isidorem a Indy, pro změnu se svým starším kamarádem.

FOTO DNE

6.12. přibyl k nám mladý kohoutek, je plemene Česká zlatá kropenka, je velmi mladý, tak ho raději držím od slepiček ještě odděleného, 8.12. vypůjčeného kozlíka Othella jsme odvezli, (a protože část cesty byla nesjízdná, tak i dovedli) do jeho starého domova, 9.12. zima je tady sice krásná, ale mrazy jsou pořádné, vedle v Adršpachu bylo -22, u nás naštěstí o kousek “tepleji”, -17 stupńů, 10.9. certifikát, který dokládá náš ekologický provoz a prodej, se vydává vždy jen na jeden rok, po každoroční důkladné kontrole, 12.12. Kuba vydal jako svůj první tisk Indiánský kalendář, krásné linoryty v malém nákladu (ještě je jich pár možno objednat), víc na http://www.facebook.com/pages/Indie-paper/551485241543638

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.