Co je u nás nového?

2020 15 ledna
by Iva

Za poslední rok se osazenstvo farmy trochu rozšířilo, rozmnožilo a vyrostlo. Začátkem loňského roku jsem přivezla krásnou, velikou osličku Doubravku a vzápětí se jí narodil malý synek Damián – miláček dětí, psů i návštěvníků. Nyní je už trochu větší, ale stále je to takový “ocásek”, kam se hnu, jde za mnou. A Doubravka je znovu březí, takže pokud všechno dobře dopadne, koncem zimy by mělo přibýt další oslátko.

Koncem dubna se Biance narodila 4 štěňata, dvě holky a dva kluci. A pochopitelně jsem neodolala a jedna fenka zůstala u nás Jmenuje se Cindy ( Sisi ), je to krátkosrstá varianta border kolie a je barvy blue merle. A ještě jedna zvláštnost, jedno oko má modré a jedno hnědé – což se mi moc nelíbí, ale už jsem si na to nějak zvykla. U ovcí je moc šikovná, takže předpokládám, že bude v  letošním roce už zapojená alespoň částečně do práce s ovcema.

 

Vzhledem k tomu, že se v našem kraji objevili vlci, a to docela v hojném počtu, podlehla jsem nakonec a přibyla k nám protivlčí ochrana – štěně pyrenejského horského psa Mája. Původně jsem takového psa nechtěla, ale nějak se to vyvinulo a Mája přiletěla ze Španělska se svými dvěma sestrami z farmy, kde rodiče také chrání stáda před vlky. Jedna sestra je kousek od nás a druhá je myslím někde na Jičínsku. Mája je štěně, i když teď už pořádně veliké, a zatím si stále vyjasňujeme, co se smí a co ne. Jako každý pastevecký pes je velice samostatná a nerada si nechává do něčeho mluvit. Ale jinak je neskutečně milá a milující hlavně děti a velmi nesnášenlivá k liškám a krkavcům, které sleduje pečlivě už když letí na obloze. Budu doufat, že se z ní nakonec stane dobrý ochranář stáda. 

Děti nám rostou a poníci už přestávají stačit. Proto jsem na podzim přivezla kobylku fjorda Kamu a jejího čerstvě narozeného hřebečka Tonku. Kama je hodná kobylka, je westernově přiježděná a Lesanka už se na ní zkusila projet. Příští léto bychom stejně jako letos rádi chodili s dětmi a koníky na výlety a opět jim uspořádali u nás koňský tábor s profesionální trenérkou.

 

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.