Crainy má štěňátka

2011 18 listopadu
by Iva

Crainy se narodila 8.12. štěňátka. Bylo to o pár dní dřív, ale hlavní je, že jsou mamina i štěníci zdraví. Máme čtyři psí holky, dvě trikolorní po tatínkovi a dvě blue merle po mamince. Zatím si jen vrní a z Crainy se stala nesmírně svědomitá maminka, která se o mrňouse vzorně stará. Ještě nedovolila ostatním psiskům, aby si miminka očichali, takže všichni posedávají opodál a nenápadně pokukují, co se u malé rodinky děje. Tatínkem je velice pěkný a hlavně  úžasně pohodový a vyrovnaný pejsek Isidor Krásná louka. Na odběr budou v únoru, což je vhodné pro ty, kteří chtějí strávit se štěňátkem už aktivně léto. První dva měsíce se štěníci batolí doma a v dubnu  mohou vyrážet na krátké procházky, v červnu na delší výlety. Zatím jsou zadaná dvě štěňátka, takže se zájemci mohou hlásit.

A tady ještě foto rodičů:

Také za našima kozičkama dorazil ženich. Tentokrát pouze zapůjčený kozel Smolíček. Holky se ho ze začátku trochu bály a schovávaly se za mně, ale po několika dnech propadly jeho neodolatelnému kouzlu :razz:

Z kozího mléka jsme začali v srpnu vyrábět sýry. Moc nám i našim přátelům chutnají, tak uvažujeme o rozšíření výroby v příštím roce.

Letošní podzim byl opravdu velice krásný, tak ještě pár podzimních obrázků z Broumovských stěn i výstupu na Černou horu….a také z našich pastvin.

…a ještě pár fotek, které přišly od páníků Tesinky (Deep Peace Flying Ear). Přestěhovali se do Anglie a Tesinka si užívá moře. Ale kraťandu prý zatím nepotkali žádnou….

2 komentářů
2011 12 prosince

Ahoj Ivano a všichni kolchozníci!
Gratulujem Crainy ke štěňátkům – ty jsou! 😛
Tak tam nezmrzněte ;-).

2011 16 prosince

Dobrý den, Ivo,
teda ta modrá, v obličeji počmáraná, ta je !
Hezké vánoční svátky.

Comments are closed for this entry.