Jaro….období mláďat

2015 29 dubna
by Iva

lesanka (2)Jaro je u nás každoročně velice náročné období. Rodí se jehňata a kůzlata často za ještě ne příliš příznivého počasí, takže pro mě to znamená 6 týdnů, kdy skoro nespím, jsem neustále na pastvině, protože občas je třeba u některých těžších porodů pomoci a prvničky hlídat, aby se dobře staraly o mláďata a také hlídat, aby krkavci neublížili malým jehňatům (to hrozí jen v období porodů). A letos byl rok rozhodně bohatější na holky než byl loňský. A stejně jako vloni., kdy jsme jaro zakončili malým Toníkem od Jeníka a Kláry, letos se ukončuje rození malou Lesankou od Kuby a Evy . Takže letos jsme se rozrostli o více než 60 jehňat, 16 kůzlat a jednoho malého človíčka :razz:. Tak hlavně aby byla v životě zdravá a šťastná!

 

 

….tak to bylo kozí stádečko, a nyní ovečky. Na podzim jsem na pár oveček pustila berana kerry hill a nezklamal. Jehňata po něm jsou jako malovaná :smile: A největší zábava je honit se po kopcích hlíny, to se horda jehňat žene tam a zase zpátky a matky je marně volají, někdy bečí tak, že až v uších zaléhá, jenže mládež přijde až když se vyběhá…

…a protože jsem dlouho neaktualizovala, tak se ještě vrátím k Bílé sobotě….letos u nás byly Velikonoce opravdu bílé. A letos poprvé koledoval i Toník…zatím s pomocí tatínka :smile:

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.