Kachny, kachny, kachny…ale také trocha kultury

2014 3 listopadu
by Iva

ind (3)Spot dostal k narozeninám od Pavlíny a Martina Kryštofových indické běžce. Sice měl narozeniny už o prázdninách a já od prázdnin slibovala jak Pavlíně, tak Spotíkovi, že pro ně hnedle zajedu, ale jak už to tady chodí, nepodařilo se mi to dřív než s podzimem. Už jsou u nás, 4 kačenky a jeden kačer, jsou kouzelní, legrační, krásně ochození , Spot je miluje a užívá si každodenní zahánění kačenek do domečku. My ostatní u nich postáváme a bavíme se   ….jo a Spotík vzkazuje, že moc děkuje :smile:A úplně náhodou, Verča Machová si u nás byla pro beránka a výměnou přivezla krásného hnědého kozlíka a také kachny pižmové – 2 kačenky a 1 kačera. 

upuaepop (10)Kuba a Eva postupně rozjíždějí svou tiskárnu (nikoliv počítačovou, ale takovou tu starou, kde se sází písmo ) a zároveň s tím další umělecké aktivity. Jejich ateliér dostal indiánské jméno UPUPAEPOP a na příští rok připravili nádhernou kolekci diářů a kalendářů (také indiánských) . Obojí lze koupit (ale rychle,  jdou na dračku 🙂 ) zde : https://www.facebook.com/pages/Upup%C3%A6pop/1543077065919987?pnref=story   nebo na stránkách  www.upupaepop.cz  (tam až od zítřka) , případně můžete napsat mě…

kropenky (1)Říjen bych nazvala měsícem drůbeže, museli jsme vyměnit staré slepice za nové . Ty přivezli Jeník s Klárou z nákupních trhů v Týništi. Jsou to čistokrevné české zlaté kropenky. Podařilo se jim sehnat 5 slepiček a krásného kohoutka, který byl na výstavě oceněný třetím nejvyšším počtem bodů. Jsou opravdu moc hezké, velice čiperné, takže jsem bohužel musela prozatím všechny výstavní krasavice a šampiona trochu zhyzdit tím, že jsem jim zastřihla peří na obou křídlech (až později jsem se dozvěděla, že by se mělo zastřihnout jen jedno, aby ztrácely balanc – tak krutá jsem k nim nechtěla být, takže teď i se zastřiženými křídly trochu poletují….ale ne moc )

A ještě něco málo o jedné kulturní akci, které jsme se účastnili. Byli jsme pozvaní na seminář Proměny architektury venkova které pořádala společnost Omnium. Jeník tam měl přednášku o historii a celkové proměně našeho statku až k dnešnímu dni a druhý den přijeli účastníci semináře na exkurzi. A přijeli krásným autobusem :smile:

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.