Kraťandy u koní

2008 31 října
by Iva

O tom, že se kraťandy hodí ke koním jistě nikdo nepochybuje. Z našich letošních štěníků jich šlo ke koním dokonce 5. Z loňských to je Lexík a už s Petrou zvládají bez problémů vyjížďky. Petra začala učit Lexíka povely ze sedla a jak se pochlubila, už zvládají povely sedni, lehni, k noze (už i při cvalu) a samozřejmě štěkání (i bez povelu – je to přece syn Dejdyho!). Moc se těším, jak budou zvládat běh u koní letošní mufíci.

 

2 komentářů
2008 5 listopadu
Petra permalink

Ahojky, to je fajn, že k textům jdou vkládat komentáře 😛
Stránky jsou moooooc pěkné, to se Ti povedlo.
Jinak přímo k tomuto příspěvku. Kobylka je mi 1x týdně zapůjčovaná, jmenuje se Batica(Báťa, Bimbi, Bimbule), je to kladrubský vraník, teda vranka, je jí 7,5 roku a narodila se ve Slatiňanech v hřebčíně. Za těch pár(16)let, co se pohybuju kolem koní, tak si myslím, že si můžu dovolit říct, že je to opravdu výborná povaha s velkým V. Ochotná pro lidi udělat cokoli i ,,jen” za pohlazení, za člověkem by prošla klidně čímkoli, má 100% důvěru, je to pan kůň(omlouvám se, spíš paní klisna). 🙂 😀 Dokáže pěkně vychovávat Lexe, zjistila, že když mu čumákem šťouchne do zadku, tak se lekne, v boxe toho hodně využívá 😛 , když ji Lex dožírá zbytky jablek, venku si velmi dobře hlídá, aby ,,toho střeleného psa”, co spíš lítá než běhá, většinou bez jakéhokoli cíle a směru, nezašlápla, radši udělá s nohama něco nepochopitelného(doteď jsme nezjistili co přesně), aby se mu vyhla, Lex udělá kličku, pak rapl oblouk a zpátky k boku Báti, která ho sice sleduje, ale ani neuhne, ikdyž ji Lex v běhu dá třeba hudlana na čumák (k tomu si samozřejmě vyskočí, aby na kobylku dostal).
Tyhle blbiny Lexovi vydrží zaplať bůh jen prvních 10 minut, pak se zklidní a je ochoten i poslouchat, už jsem i zkusila jezdit ve dvou koních a Lex následoval vždy jen Baticu, když se opozdil, stačilo zavolat a okamžitě se připojil k nám.
Jinak jsem ji i s jejími majiteli poznala ještě v době, kdy jsem měla svého koně, měla box vedle, pak jsem musela dát koně pryč a postupně se smiřovala, že se ke koním už nikdy nedostanu. To jsem ještě netušila, co na mě majitelé Batici vymysleli, jednoho dne za mnou přišli, že je Batica přestěhovaná ve stáji, na kterou jsem jim dala tip a že si mám vybrat den v týdnu, kdy jí budu jezdit jezdit. Nejdřív jsem byla proti, ale nakonec se nechala ráda ukecat a přijala nabídku, dohodli jsme se na podmínkách a můžu po roce fungování tohoto vztahu říci, aspoň z mé strany, že to funguje moc dobře. Majitelé Batici jsou úžasní a skvělí lidičky, netušila jsem, že někdo takový ještě vůbec existuje a jsem moc ráda, že se s nimi znám 😆 😉
Havelkovi moc děkuju 😀 🙂 😆
Samozřejmě se o Lexe u koní bojím, aby ho nějaký kůň nenakopl a dost si hlídám, aby se nedostal do kontaktu s ostřejšími koňmi, nechci nic riskovat, parkrát jsem už viděla i velmi špatné následky 😥 . O to víc si vážím Batici, která je opravdu velice klidná a vyrovnaná.

2008 5 listopadu
flying ear permalink

Petro, takového skvělého koníka můžeme jen tiše závidět 😉 pro Lexíka je Batica naprosto optimální učitelka. Přejeme, aby vám to šlo čím dál tím lépe a vyjížďky jste si užívali plnými doušky 🙂

Comments are closed for this entry.