…léto skončilo….

2009 10 října
by Iva

Léto už je definitivně za námi, tak se fotečkama ještě vracím k letním měsícům a našim štěníkům, ať už letošním nebo i starším. Je vidět, že páníci se jim věnují a pesani jsou naprosto spokojení. Na příkladu  filích holek  (dcer naší Mášenky) Majlinky a Polynky je vidět, že si léto dokáží užít podle svého – není nad to celé léto strávit opalováním na lehátku. Také Beník si užívá – dětského hřiště na zahradě a s chutí probíhá prolézačkou a jezdí s děckama po klouzačce dolů. Rubynka už si začala vyběhávat coursingovou licenci, Lexík pase ovečky a běhá u koně…..Prostě každý tráví léto po svém. :razz:

 

V sobotu jsme se účastnili klubové výstavy v Mladé Boleslavi v poměrně silné sestavě. Za Létající ušiska : Anja, Boogin, Black, Ruby a Crainy. Protože se nás sešlo dost, přihlásila jsem všechny do soutěže chovatelských skupin. Německá paní rozhodčí von Hahn nás nakonec postavila na 1.místo pro jednotný typ a hlavně se jí velice líbily hlavy našich pesanů. Moc nás to potěšilo, protože kromě Andulky jsou to všechno roční nohatí puberťáci. A podle Čamby a Čerynky a také brášky Čeryse vím, že jim tělo zmohutní až kolem třetího roku. ;-)

A na vlastní výstavě jsme dopadli takto:

Anja – V1, CAC

Black – V1, CAC, Vítěz Mladé Boleslavi

Boogin – V2, res. CAC  (za bráškou Blackem)

Ruby – V2, res. CAC

Crainy – V3 (a tři dny nato si pohmoždila rameno, takže místo na světovku do Bratislavy jsme jeli na veterinu – ale po týdnu klidu by mělo být vše OK)

A nesmím zapomenou na filí holky Apolenku FE a Amélii FE, které v letošním roce na výstavách vyhrály také nějaký ten pohár a medajli.

 A protože zanedlouho už skončí naše tréninky v pasení (kdo má ještě zájem, tak pravděpodobně 24.10. se uskuteční poslední trénink s Mirkem Vostřezem), abychom moc nezaháleli, vymysleli jsme s Kubou výlet Létajících uší. Aby moravská skupina našich štěníků neměla pocit, že je odstrkujeme, tentokrát bude výlet v Moravském krasu – nejspíš 22.11. – to abychom si ještě před vánočním blázněním vyvětrali hlavy. Už se nahlásilo cca 20 kraťand, od nás i z jiných spřátelených chovatelských stanic. Podrobnější info budou přibližně za 14 dní na našich stránkách.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.