Mistrovství republiky a další trialy a závody

2014 14 září
by Iva

ttlPrvní zářijový víkend se u nás konaly trialy IHT1 a IHT2 pro border kolie a také farmářský trial. Spotíkovi se sjela část jeho rodiny, takže jsme to měli také tak trochu jako rodinné setkání. Na farmářském trialu se sourozencům podařil opravdu triumf – na prvním místě se umístil brácha Garry, o druhé se dělil Spot se svou sestrou Grace a třetí obsadila jejich maminka Bess (celkem startovalo 9 psů). Užili jsme si bezva atmosféru a končili až pozdě večer. Proto jsou fotky z vyhlášení vítězů noční :smile:V neděli Spot startoval v trialu IHT2 a sice s chybama, ale i tak hezkým výsledkem 79 bodů (velmi dobře) obsadil 1. místo. Na 2 . místě Ben s Beátou Kaňkovou a na 3. místě Wiky s Krysztofem Wojtunikem z Polska. Díky Mírovi Vostřezovi za spravedlivé posuzování a také Beátě Kaňkové, že jako jediná fotila :smile: a já tak mohu alespoň pár fotek ze závodů dát na stránky.

titO týden dřív se u nás konalo Mistrovství republiky v pasení tradičním stylem. Jako rozhodčí byl pozvaný jeden z tvůrců pravidel pro tradiční styl Italský rozhodčí Luigi Cavalchini. Jeho posuzování bylo skvělé a pro mne velice poučné. Trať jsme postavili opravdu zajímavou a i dostatečně náročnou, aby odpovídala úrovni mistrovství republiky. Účast byla opravdu početná a to i za zahraničí. Byli tady psi nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Francie a 4 psi z Rakouska. Pan rozhodčí byl nad míru spokojen s úrovní našich psů. Také se mu líbilo zastoupení mnoha plemen – krátkosrsté kolie, briardi, australští ovčáci, belgičtí ovčáci, bearded kolie, holandský ovčák, šeltie, velšcorgi. Počasí bylo skvělé až na poslední čtyři běhy, které spláchnul déšť. Přesto dokončili a rozhodčí vydržel. Za fotky díky Petra Loibner z Rakouska.

Zde je video Lexe (Alex Golden Dream Flying Ear – náš odchovanec po Čerynce), který přestože skončil na 6. místě, podal naprosto skvělý výkon.

V srpnu si u nás dali dostaveníčko, jako každý rok, Klub slovenských čuvačů, a jako každý rok byli moc fajn parta . Půjčila jsem si pár fotek na přiblížení 

titulPřes prázdniny jsem neměla moc času na trénování Spota a už vůbec ne na závody. Ale u ovcí musel pracovat dost často, tak jsem to riskla a vyjela na závody do Vysokého Újezdu. Nastoupili jsme do trialu podle IHT1 a skončili na 3. místě (z 6 dvojic). Spotík mě překvapil, že nijak moc neřešil cizí prostředí, i když nikde jinde než u nás doma nebyl (pouze 2x v zimě). Naštěstí jsou pro něho ovce jednoznačně na prvním místě.

Za fotky díky Jirkovi Motyčkovi

tituNa podzim práce alespoň trochu polevují, takže se mi podaří jednou za čas si udělat delší procházku, např. na Ruprechtický špičák – nejvyšší vrchol broumovska nebo na houby nebo jen tak do krásných lesů a skal.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.