Mistrovství republiky na Kamenné bráně

2012 3 září
by Iva

Ve dnech 1. a 2. 9. se u nás na ekofarmě Kamenná brána konalo již 4. Mistrovství republiky v ovládání ovcí pomocí psů v tradičním stylu. Jak už je to tradicí, sjeli se u nás i závodníci ze zahraničí, a to z Polska a silná skupina z Rakouska. Počasí bylo tentokrát vysloveně anglické, mlhavo, chvílema i zamrholilo, ale závodníkům ani ovcím to nevadilo. Naopak pro ovečky to bylo příjemnější než větší tepla. Z plemen byla tentokrát zastpoupena krátkosrstá kolie, německý ovčák, bearded kolie, australský ovčák a šeltie. Jako rozhodčí byl pozvaný Philipe Heintz z Francie. Je to velice renomovaný a zkušený rozhodčí a jeho posuzování jsme si opravu užívali. Trať v nejtěžší třídě pro mistrovství postavil hodně náročnou, protože naše ovečky jsou natolik vychozené, že by se jinak těžko posuzovala vlastní práce psů. Proto zařadil i prvky, které se u nás doposud nikdy neobjevily a netrénovaly. Nejlépe si s tratí poradil německý ovčák Samata z Likonu se Zdeňkou Čermákovou, Samanta se stala Mistryní české republiky a získala CACIT a 133 bodů. Samanta u nás začala trénovat teprve vloni a po letošním tréninkovém táboře, který u nás strávila, mi bylo jasné, že bude velkým favoritem na letošní mistrovství.  Na druhém místě se umístil náš odchovanec, vždy spolehlivě pracující krátkosrstá kolie Alex Flying Ear s Petrou Čapkovou. V závěru udělal chybu při zahánění do košáru a to ho odsunulo na druhé místo, přesto získal krásných 123 bodů. Na třetím místě se umístil Blue Oly Rosiak z Polska a na čtvrtém Jula Gerlindy Krachler s Rakouska. V nižší třídě podle IHT2 je pořadí: 1. Kalimero a Ola Rosiak (PL) 2. Bella a Gerlinda Krachler (A), 3. Be My Joy a Michaela Dušková. Vhojně zastoupené třídě IHT1: 1. Kalimero a Ola Rosiak (PL), 2. April a Claudia Wachter (A) a 3. Jou jou a Brigit Bergman (A). Závěrem bych ráda poděkovala Philipu Heintzovi za perfektní nestranné posuzování, firmě Fitmin za již tradiční sponzorské dary pro vítěze a celému zázemí, které se mělo opravdu co ohánět, aby vše proběhlo hladce.

zde je video Lexe s Petrou: http://www.youtube.com/watch?v=ed6NdgFjFog&feature=youtu.be

Celý předcházející týden u nás probíhal letní výcvikový tábor, který byl zakončený dvoudenním školením, které vedl Philipe Heintz z Francie. Čtvrtek byl věnovaný border koliím a kelpiím a pátek tradičním plemenům. Školení pro mě mělo obrovský přínos a myslím, že stejně tak i pro ostatní. Počasí bylo po celou dobu krásné, pouze pátek nám vysloveně propršel, nicméně vše běželo i v dešti.  Moc díky Nikole Novákové za fotky. Já sama jsem neměla čas fotit a náš dvorní fotograf Kuba tentokrát nedorazil.

 

Štěňátka se celý týden socializovala. Já sama na ně mnoho času neměla, ale účastníci tréninků si nenechali ujít příležitost si se štěňaty chodit pohrát. Rostou jako z vody, jejich hry už jsou trochu razantnější, na druhou stranu se velice ráda přiběhnou pomazlit a každého, kdo k nim přijde okamžitě vezmou útokem a dožadují se hlazení, rozvazují tkaničky u bot nebo ho tahají za nohavice.

FOTO DNE

4.9. paní doktorka dnes štěníky pečlivě prohlédla, dostali čip a očkování a byli stateční, ani jeden nezakňoural – v galerii ŠTĚŇATA mají nové fotky, 5.9. v chlévě se usadil ušatý netopýr, 6.9. štěňátka se na každé jídlo sesypou a během chvilky mají bříška jak balonky, 7.9. ve skalách se začínají objevovat teplé podzimní barvy , 8.9. tento víkend odjíždí první štěňátka do svých nových domovů, 10.9. na zahradě nám vyrostlo několik kozáků a dokonce i pravých hřibů, 11.9. …a tohle je dnešní úroda z naší zahrady…neuvěřitelné, tolik hřibů nám na zahradě ještě nevyrostlo….a to jsem ty malé nechala ještě růst :smile: , 12.9. dnes celý den doslova propršel, psiska to vyřešila po svém, uvelebili se do pelíšků a spali, 14.9. tohoto krasavce vyfotil Kuba u dřevníku, 16.9. dnes se nám uvolnilo štěňátko ze zadání, velice hodný a jemný pejsek Ireček (Irishman in Blue), 17.9. houby na naší zahradě stále rostou, stačí pár kroků a máme na polévku nebo smaženici, 20.9. Irek kontroluje úrodu dýní, 21.9. dočkala jsem se další zrekonstruované místnosti – špíže, 22.9. Irek – poslední štěňátko dnes odjelo do nového domova, přejeme mu mnoho štěstí a spokojený život, 23.9. Klub slovenských čuvačů si u nás uspořádal prodloužený víkend, který dnes zakončili zkouškami vloh

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.