Mistrovství republiky v Martínkovicích

2009 15 září
by Iva

DSC02071Dne 12.9. se konalo na naší farmě v Martínkovicích  1. Mistrovství republiky v ovládání ovcí ovčáckými psy v tradičním stylu, které bylo určené pro jiná plemena než border kolie a kelpie. Vlastního trialu podle IHT1 TS se zúčastnilo celkem 8 psů, což je poměrně hodně, vzhledem k tomu, že vyšší pasteveckou zkoušku má u nás složenou jen několik psů. Ale počtu startujících vydatně pomohli naši přátelé z Rakouska, kteří startovali s bearded koliemi. Jako rozhodčí byla delegována Ing. Šárka Gavendová. Počasí bylo chladné, mraky se válely ze skal až dolů na pastviny, ale naštěstí nepršelo, a tak si všichni užili nejen s pesany na pastvině, ale také s přáteli, s kterými se u nás setkali. Mezi diváky byl i náš letošní štěník Merlinek se Slávkou a Mirkem.

Konaly se zkoušky ZVOP. Tentokrát odešli s oceněním prospěl :  krátkosrstá kolie Barbucha Flying Ear, její sestra Blacberry Flying Ear a velmi unikátně i slovenský čuvač Orina Carova Janin ranč, která se jeví stejně jako naše kraťandí holky velmi nadějná i na vyšší zkoušky.

Zkoušky HWT složil : krátkosrstá kolie Alex Golden Dream Flying Ear …..prospěl na výbornou 96bodů ze 100

Trialu IHT1 TS se účastnilo 5 bearded kolií, 2 welsh corgi a 1 krátkosrstá kolie.

  1. Gerlinde Krachler a bearded kolie Othello- Lindsey´s Black Dandy of Dog 4U – 1.místo v trialu, CACT, CACIT  73bodů ze 75 …..97%
  2. Pepa Škůrek a welsh corgi Darney Vranovský žleb – 2. místo v trialu, Mistr ČR, CACT, CACIT  70 bodů ze 75…..93%
  3. Petra Čapková a krátkosrstá kolie Alex Golden Dream Flying Ear – 3. místo v trialu, CACT, CACIT, vicemistr ČR  69bodů ze 75…..92%

Na dalších místech :

4. bearded kolie Wild-Fuchur Black Livie v.der Silbermine, res. CACIT

5. bearded kolie Ulla Black Livie v.der Silbermine

6. bearded kolie Vallarens Ulla – Bella

7. bearded kolie Lucys Kasaje Black v.der Silbermine

8. welsh corgi Dragonjoy  – disk.

Petra s Lexem velice zaujala nejen paní rozhodčí, ale i diváky a naše rakouské přátele, kteří viděli kraťandu u stáda ve vyšší zkoušce poprvé. Petro – moc díky za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice. Také Lexovy sestry Ruby a Berry, nyní už 14 měsíční, nás přesvědčily, že jakmile se zbavily štěněčí hravosti, se kterou ještě v červenci proháněly ovečky místo pasení, půjdou ve stopách svého staršího bráchy Lexe. Petra zaslouží zvláštní obdiv, protože má doma čtyřměsíční miminko a přesto se mohla díky obětavosti své maminky, která neustále hlídala, účastnit tréninků u Daniely Rájové i akcí u nás. Tímto by tedy Petra ráda mamince poděkovala a dík si jistě zaslouží i Miloš, který ji doprovází na akce a zajišťuje „servis“ včetně focení.

Ráda bych poděkovala za velikou pomoc Mirku Vostřezovi. Jeho border kolie Tim si umí perfektně poradit i s našimi rychlejšími ovečkami a naprosto suverénně rozděloval stádo a dokázal si poradit i s oddělenými jehňaty (sice už odrostlými), která se neustále snažila vrátit ke svým matkám. Pokud by měl někdo zájem o štěníka borderky s pracovními vlohami právě po tomto velice šikovném pejskovi, ráda předám kontakt – 3 pejskové jsou právě k odběru.

A další díky za pomoc patří Bořikovi Šimkovi, MVDr. Valterové a Honzovi a Kubovi za vytvoření diplomu a všem kolem mě za pomoc s celou akcí. Obrovský díl na spokojenosti mají Zuzka a Honza od nás z farmy za provoz občerstvení.

Jinak u nás probíhají další tréninky. Na HWT se připravují pejsci z naší stanice (Ruby, Berry, Anja a také Čery) Linie Čery x Dejdy byla našimi instruktory označená za velice nadějnou pro pasení, protože všichni mají podobný styl a přístup k ovečkám a vkládají do toho své srdíčko. Na HWT se u nás bude připravovat i slovenský čuvač!

faun a mefistoJeště všem, kteří u nás trénují nebo se chystají trénovat nová zprávička: včera jsme se byli podívat v  zooparku a zakoupili jsme tam chovné stádečko ovcí vřesových – 4 jehničky a beránka Fauna a ještě mladého beránka maďarské rácky Mefista (k naší Čertici a Ráchel) …oba beránci na fotce

V minulém týdnu se u nás pilně trénovalo na mistrovství, ale kromě pejsků na pasení nás navštívili i Hlinkovi s naší loňskou feňulkou Jessií (Curracao Blue Flying Ear). Je opravdu nádherná, perfektní stavby těla, mohutná, výrazná hlava a hlavně kouzelná povaha….. Měla jsem velikou radost, že se Jessinka tak povedla a páníci s ní sklízí obdiv nejen u nás, ale byli středem pozornosti i ve Francii.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.