Mistrovství republiky v pasení a další akce

2016 18 září
by Iva

mrcr2016-2První zářijový víkend se na naší ekofarmě Kamenná brána v Martínkovicích konal již 8. ročník Mistrovství republiky ČR v pasení tradičním stylem. Kapacita závodníků byla naplněná až nadoraz. Posuzoval finský rozhodčí Jouko Siitonen. Již od čtvrtka zde probíhalo pod jeho vedením školení závodníků a následně i školení rozhodčích. Bylo to velice poučné a přínosné. Zúčastnila se opět velice pestrá paleta plemen včetně slovenských čuvačů, které zatím jinde než v ČR nelze na těchto závodech spatřit . Parkur byl obtížný, ovce rychlé, ale posuzování velice korektní a spravedlivé.

před závody se pilně trénovalo jak na mistrovství, tak na další zkoušky konané později

O prázdninách jsem uspořádala první ročník Farmy Kamenná brána neboli Kamenné farmy. Byl to hodně těžký závod, který probíhal dva dny a střídavě se chodilo na pár ovcích a na celém stádu 120 ovcí. Kromě našich závodníků se účastnili i 3 psi z Francie. Myslím, že se závod velice povedl a závodníci prokázali velkou zdatnost. Jen nějak nebyl čas fotit 🙂

Malá Bianca už pomalu dospívá. Byl jí rok a začala jsem s ní pracovat u ovcí. Zatím jsme na začátku a před námi hoooodně dlouhá cesta, ale je šikovná a baví ji to. Také přijel na trénink její brácha Max a před časem i sestra Berta. Oba jsou u ovcí také velice šikovní….rodiče se nezapřou.

….a ještě se vrátím do července, kdy se u nás tradičně vážila jehňata, která půjdou do chovu. Přijel šlechtitel a přísným okem kontroloval, aby vše probíhalo jak má. Tentokrát odjížděl velice spokojený, protože na vážení nastoupila parta lidí, kteří už mají s ovcema zkušenosti, takže šlo vše rychle od ruky. Za fotky moc díky Janičce a Zdeňkovi Knittlovým.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.