Mistrovství republiky v pasení TS na Kamenné bráně a další…

2015 6 září
by Iva

Bianca a Snehu (8)Hned na úvod musím dát pár fotek Biancy a Sněhulky, které u nás udělali Hanka a Honza Semerád. Jsou prostě skvělé a Biancu se podařilo vystihnout takovou, jaká opravdu je. Úžasně veselá, úžasně milá, úžasně praštěná, prostě neřízená střela, kterou asi budu muset nějak zkrotit (zatím spřádám strategický plán, jak toho docílit).

Poslední srpnový víkend se na naší farmě konalo Mistrovství republiky v pasení tradičním stylem. Zúčastnil se rekordní počet psů včetně zahraničních účastníků. I paleta plemen byla letos hodně pestrá – australští ovčáci, krátkosrsté kolie, sheltie, briardi, bearded kolie, holandští ovčáci, belgičtí ovčáci, welsh corgi, beauceron. Spravedlivého posuzování se ujala Petra Čapková, které tímto mnohokrát děkuji. Ovečky byly tentokrát rychlé, odpočaté a tak daly mnohým závodníkům docela zabrat. Mistrem republiky se stala Jarča Kvasnicová s australským ovčákem Berrym.

kubovi (2)Během léta je sice na farmě spousta práce, ale vyšetřili jsme si několik dní, kdy jsme podnikli výlet. Jeden z nich byl sice krátký (na Ameriku na pivo 🙂 ), ale zajímavý, protože kromě hromady psů šla i ponička Aysha, na ní Kryštof  – zvládnul celých 10 km, také kočárek s miminem a další členové domácnosti. Kuba to komentoval, že si připadá, jako když táhli osadníci na Divoký západ a naši Polští sousedé, kteří nás potkali na cestě zajásali, že na výlet se vydala snad celá farma (pochopitelně bez ovcí a koz….ty půjdou až příště 🙂  )

Biancu jsem ve 3 a půl měsíci vzala poprvé k ovečkám a vedla si opravdu velice dobře. Doufám, že jí to vydrží a že z ní bude dobrý farmářský pes. Spot toho má někdy na práci až moc , tak by se pomoc hodila jako sůl.

…..a ještě kachny, dvě pižmovky vyseděly celkem 20 káčat. Ta jsou už větší než rodiče a kachny zasedly podruhé a co nevidět vyvedou druhou rundu kachňat.  Takže nastal čas řešit co s nima. Část půjde ke kamarádům do chovu a ta větší část bude určená nejspíš na talíř. Také indičtí běžci vyseděli 12 kachňat, takže teď  nám po pastvině splašeně běhá celé hejno. Kdyby někdo měl zájem, jsou tu k dispozici ……… (zvyklí na pasení se psem) Ti už totiž také vyseděli druhou rundu, sice jenom 4 kachňata, ale tyhle jíst nebudeme, takže se je pokusíme udat do světa …

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.