Nové přírůstky na farmě

2016 29 června
by Iva

IMG_9331Pár nových zvířecích tváří nám přes jaro a začátek léta přibylo na farmu. Především jsou to koníci. Ayashe se narodila krásná kobylka, která dostala opět indiánské jméno – Awenita (což znamená koloušek). Zatím se drží trochu stranou, ale už s chutí začíná zkoumat lidi i ostatní zvířata. Postopně začíná vybělovat, tak uvidíme, jaká bude konečná barva. A místo našeho krásného hřebečka Cheveya přijela výměnou roční kobylka Chexy´s Kristýnka – i ta dostala indiánské jméno – Kitchiwe (znamená to statečná). Je úžasně milá a mazlivá, velice vyrovnaná a odvážná…a pochopitelně krásná  🙂 .

Také k nám přijel nový ženich pro kozí holky. Je to kříženec dlouhosrsté waliserské kozy kozlík Hubert, tzv. polomáčenka. Je po skvělých rodičích, jsem moc zvědavá na kůzlata v příštím roce. Na posledních dvou fotkách je vidět, jak naše holky Huberta přivítaly, obklopily ho a přemýšlely, jestli jako ženich ujde 🙂

Ani letos se nám nevyhnulo jedno osiřelé jehně odchované na flašce. Ale letos už to ocenil Toník i Kryštof a chodili pilně krmit. Hurvínek se jim za to odvděčil tím, že si myslel, že je taky člověk. Už jsem měla strach, jak to s ním nakonec dopadne, ale vše končí happyendem. Odvezla si ho holčina  z Polska i se stejně zbarvenou malou jehničkou a bude je mít na zahradě jako mazlíky.

A ještě pár nových mláďat. Od Veroniky jsem si výměnou za kůzlata přivezla dvě malá prasátka. Jsou to maďarské mangalice a jmenují se Jasmína a Elvíra. No a kačenky se také činily a vyvedly 10 káčat.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.