Novinky posledního týdne

2011 26 dubna
by Iva

Štěňátka rostou, malí Sněhuláci už se batolí po bedničce, hrají si, vrčí a zápasí mezi sebou i s gumovým hrochem. Hned jak se udělá hezky, začnou chodit přes den ven. Aktuální foto:

Kraťandí mimina mají otevřená očka, zatím jen mžourají na svět, ale už také zkouší chodit a dnes dostali poprvé trochu kašičky. Čerynka je pořád dost ostražitě střeží, ale někdy mám pocit, že už by také ráda alespoň na  chvíli vydychla.

O víkendu bylo naštěstí krásné počasí, tak jsme se pustili do stříhání ovcí. Měli jsme pochopitelně zjednannou pomoc. Honza si vzal na starost úpravu paznehtů, já jsem kontrolovala a označovala poslední neoznačená jehňata. Bylo nás na to dost, práce šla krásně od ruky, ale druhý den všechny bolelo celé tělo….hlavně Honzu, který navíc ještě všechny ovce chytal a tahal z ohrady

….a ještě náš nový přírůstek….dva sirotci jehňata mají takovou spotřebu mléka, že jsem se rozhodla pořídit kozu. Jmenuje se, jak jinak, Líza (od původního majitele) a její mléko už dostávají i malí borderáčci…. a jak jim chutná :smile: Denně nám dává 3,5 – 4 l slaďounkého mléka. A co je důležité, je to koza hodná, socializovaná, slyší na jméno a nedělá naschvály…. Ještě chvíli ji musíme držet v karanténě a pak ji pustíme k našim ovečkám, aby měla také dostatek volnosti.

  

 

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.