Nový člen naší smečky – Spot

2013 30 září
by Iva

spotSouhrou různých náhod se stalo, že se naše smečka rozrostla o nového člena. Je jím Spot, krátkosrstý borderáček. Již dlouho jsem zvažovala pořízení pomocníka ke Sněhulce, protože ovcí a práce kolem nich přibývá a Sněhulce roky neubývají. A když se u nás jednoho dne objevila na tréninku Irča Kochová s Keenem, dozvěděla jsem se, že brácha tohoto skvělého pejska je na prodej. S chovatelkou Pavlínou Mertovou jsem se domluvila rychle a také v nejkratší době jsme s Kubou pro Spota zajeli do Brníčka. První dny byl hodně smutný, přece jen mu byl právě jeden rok a až do teď vyrůstal mámou Bess, sestrou Grace a druhým bráchou Garrym. A pochopitelně s Pavlínou a Martinem. Naštěstí Sněhulka, ač je to jinak “bitkař”, Spota přijala okamžitě….a Spot …….ten je na vrcholu blaha, že má psí dámu jen pro sebe , dokonce po několika dnech u nás začal zvedat nožičku :smile: (asi mu bylo hloupé před Sněhu čurat na holčičku :razz:  ). Na nás všechny si zvykl velice rychle, je to neskutečný mazlík a závislák a nespustí ze mě oči. Když udělám v kuchyni úkrok, zaručeně na něj šlápnu nebo o něho zakopnu. Foto z prvních dnů na zvykací procházce – Sněhulka a Spot.

Spot je u nás především kvůli práci. Proto jsme začali po několika dnech zvykání si na sebe trénovat u ovcí. A že je velice nadaný, o tom není pochyb. Oba jeho rodiče jsou velice dobří trialoví psi. A nyní abych Spota představila: Spot ISDS CZ/323145, pes, trikolor, krátkosrstý, matka Bess (P.Mertová), otec Glen (M.Koško). Na pořádné fotky ještě nebyl čas,  zatím  jsem jich jen pár udělala sama při tréninku u oveček. Nyní je období, kdy se ovce očkují, odčervují, upravují se jim paznehty a vyřazují staré kusy (zůstává nám na zimu 60 kusů). A také se musí ještě zazimovat včely, takže od rána do večera plno práce a na focení není čas.

spot+keen (12)A když se u nás opět objevil na ovečkách Keen, už tady měl bráchu. Chvíli se poměřovali, ale pak vše hodili za hlavu a svorně odběhli ke košáru k ovcím. To co je nejvíc zajímá a také spojuje. A už je zajímaly jen ovce.  A že jsou si opravdu podobní!!! Jenom jeden krátko a druhý dlouhosrstý :smile:

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.