Pár jarních novinek

2016 9 dubna
by Iva

jehnata (6)Jaro je konečně tady. Pro mě to znamená opět pár týdnů, kdy nespím a běhám po pastvině od jednoho porodu k druhému, ošetřuju novorozence, přiřazuju ztracená jehňata matkám, začínám s dojením koz a krotím rozdivočelá kůzlata a vůbec se po zimě snažím celou farmu zase rozběhnout do normálních obrátek. Slepičky už zase po delší pauze snáší, kachny sice ještě nezačaly sedět, ale u nás je přece jen pořád dost chladno. Však ony si zvolí správný termín. Zatím je na světě necelých 60 jehňat a ještě čekám od  cca 15 ovcí. Letos je oproti loňskému roku méně jehňat, hlavně máme plno jedináčků, i když i pár trojčat se najde. Tak jsem zvědavá, jaké budou konečné stavy.

…a ještě pár kůzlečích…

velikonoce (2)Kolem velikonoc jsem si udělala alespoň půl dne volna a zajela na Brendy za Kubou, Evou a dětma. S Kubou jsme šli proběhnout psiska a pokochat se nádhernými loukami s kvetoucími bledulemi. Sněhulka tentokrát nemohla jít, má uskřinutý nerv v páteři a má od ortopeda nařízených 8 týdnů klidu.

IMG_8706….a ještě se vrátím do února….úplně jarní počasí a výlet s Irčou Kochovou, Spotíkovým bráchou Keenem a zabytkem Irčiné smečky, pochopitelně kromě Spota i Sněhu a Bianca. Moc jsme si to užili a výlet zakončily skvělým obědem v Pekle 🙂

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.