Podzimní…

2012 26 října
by Iva

Už se pomalu vše chystá na zimu. Letos máme stádo rozdělené na dvě části, v jedné je beran clun forest a v druhé beran suffolk. Kozičky ještě na svého ženicha čekají, ten by měl dorazit v dohledné době. Většinu jehňat už jsme prodali, senáže i seno svezli na zimoviště. A tři malá prasátka rostou jako z vody.

 

 

Moc času sice nezbývá, ale občas se podaří vyběhnout do skal, i když poslední dobou začínají celodenní podzimní mlhy. Ale psiskům to ani náhodou nevadí a Kuba stíhá i udělat pár fotek.

A ještě pár novinek od našich odchovanců. Rubka (Barbucha Flying Ear) složila další zkoušku, tentokrát BH. Dexík (Dex Terno Flying  Ear) složil zkoušku ZPU1 a to na 141 bodů ze 150!!! – na poslední fotce. A loňská fenečka od Čerynky Gerda (Geraldine Flying Ear) složila zkoušku BH a velice nadějně začala trénovat pasení 🙂 – první čtyři fotky

FOTO DNE

26.10. tohle je pohled z Hvězdy (pro ty, kteří to tady znají) a dole pod tím příkrovem jsou Martínkovice…když chci sluníčko, stačí vyběhnout nahoru, 27.10. dnes ráno mě uvítal tento pohled z okna…ale do večera nepřestalo sněžit a nyní už je po kotníky sněhu a pluhují silnice, 28.10. a dnes už to na pastvině vypadá takto….na říjen docela dost sněhu….naštěstí ovečky to nijak neřeší, mají seno a trochu trávy si vyhrabou, 30.10. sníh zatím moc netaje…, 2.11. Dexík (Dex Terno Flying Ear) byl na bonitaci uchovněn, pro případné nevěsty dodávám, že je to povahově skvělý pejsek a také šikovný (složené zkoušky: ZVOP, ZOP, ZZO, ZPU1, BH, UPr1), 5.11. včera přijel ženich našim kozenkám, hnědý plemenný kozel Othello, 7.11. přišlo pár fotek od letošních štěníků, tohle je Indiana Jones, 8.11. tady je Irishman in Blue, 9.11. modroočka Ice Cream, jinak po domácku Isha, 10.11. na Seči se konala konference chovatelů ovcí a koz v rámci které byla i schůze instruktorů a rozhodčích pasení, dávali jsme dohromady termínový kalendář zkoušek, 11.11. náš beran Dalibor (alias Fišer – od původních majitelů :smile: ) se přemístil k druhému stádu, 12.11. a ještě Indian Summer se svým psím parťákem, 13.11. bukové lesy už se prosvětlily, ztratily listí a jsou podzimně krásné, 14.11. ráno byl mrazík – 5 stupňů a vše bylo krásně ojíněné, 18.11. přes víkend se podařilo stihnout zateplit ovčín, 20.11. I´m Spock Flying Ear se svým tátou Izidorem, 22.11. mohérová kozička Pippa se u Kuby schovává před vypůjčeným kozlem Othellem….a tři čuníci nesmí u ničeho chybět….co kdyby se rozdávalo něco k snědku , 23.11. i mlhavé počasí má své kouzlo…, 24.11. je to neuvěřitelné, ale našli jsme ještě v lese houby (zcela náhodou u cesty), 1.12. ….a začala zima….
Bez komentáře

Comments are closed for this entry.