podzimní…

2016 24 listopadu
by Iva

kozeny-1Letos se mi opět nedostává trávy na pastvinách. V létě bylo na rozdíl od jiných částí republiky na Broumovsku hodně sucho, takže ovce a kozy spásly co se dalo a tak teď chodíme vypásat po okolí. To si užívají zejména kozeny, protože občas skousnout trochu větviček, jehličí, maliní a podobně je pro ně obrovská slast. Spotík a Bianca je hlídají, ale ani není potřeba soustavný dohled. Jakmile se blíží večer, už stojí kozy nastoupené za brankou a chtějí pustit domů. Všechna kůzlata a jehňata už jsou z domu, na aukčním trhu jsme prodali našeho beránka a jiného koupili. Je to beran suffolk linie Armani a bude pouze pro užitkový chov. Čistokrevný chov clun forestový má svého šampiona :-). A starý “Hasičák” dostal nástavbu na převoz zvířat, což je pro mě úžasná věc. Žádné motání se někde s vozíkem a hlavně všude se s ním snadno dostanu a pokud přiberu i vozík, naložím ke dvaceti zvířatům.

adr-2Právě teď je nejlepší čas projít si Adršpach a Teplické skály. V sezoně to není možné kvůli davům turistů, nyní už tam nikdo není. A pokud člověk zná dobře okolí, najede si zezadu a projde si rokle, které nejsou v návštěvnickém okruhu. S Kubovou rodinou jsme si udělali odpolední procházku skalním městem.

I letos mi na zahradě vyrostly hřiby a kozáci, nebylo jich tolik jako jiné roky a hlavně sezona začala až v říjnu, na smaženici to ale dalo.

V říjnu u nás proběhly poslední zkoušky a závody, pak už se rozdělily stáda se svýma beranama a ovečky budou mít klid až do příštích letních prázdnin.

peklo-1A ještě se vrátím do nádherných říjnových dnů. Neustále máme plné ruce práce, ale jeden den jsme si s Kubou domluvili, že si uděláme oddychový a zajeli jsme do Pekla u Nového Města. Počasí vyšlo až neskutečně krásně, všichni jsme si užili poslední teplé paprsky sluníčka.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.