Podzimní aktuality

2011 14 října
by Iva

Podzim přiběhl, ani jsme se nenadáli. Zjistila jsem, že za celé léto jsem neměla čas se vydat někam na hory, pokud nepočítám mé občasné vyběhnutí do našich domovských Broumovských stěn. A tak jsme využili několika krásných podzimních dnů a vydali se do Orlických hor, do Rýchor a do Krkonoš. V Orlických horách jsme ještě potkali pěkně narostlou zmiji (Kuba naštěstí nedošlápnul a stihnul ji přeskočit), v Rýchorách jsme potkali jeleny, viděli táhnout hejna bernešek a v Krkonoších navštívili kozí farmu, abychom se trochu přiučili.

Na návštěvu přijel náš malý borderáček Andy (Angel Flying Ear) a Ania z Polska poslala fotky malé Giy (Aqua di Gio Flying Ear)

Na testování pasteveckých vloh dorazila chovatelská stanice krátkosrstých kolií Grenay se svými odchovy a s odchovy po Nelsonovi. A šlo jim to docela pěkně, jistě se někteří objeví příští rok na tréninku a později na závodech.

Dorka (Dorothy Flying Ear) se svým pánem uspěla na výstavě v Mladé Boleslavi – V1, CAC, res. CACIB a na bonitaci byla uchovněná jako chovná výborná. Gratulujeme! A Hepík (Feel So Happy Flying Ear)  si vyběhal coursingovou licenci. Zde je v rozběhu se svou polosestrou Rubkou (Barbucha Flying Ear

http://www.youtube.com/watch?v=DBGI8wvUpZ0

Rubka (Barbucha Flying Ear) složila další zkoušku z výkonu, tentokrát stopařkou speciálku Fpr1. Rubka pracuje v ústavu ve Slatiňanech jako canisterapeutický pes, ale kromě toho běhá coursing, závodí v pasení (složila zkoušky ZVOP, HWT, IHT 1, 2, a 3) a dále zkoušky v poslušnosti (ZZO, ZOP, ZPU 1). No a teď ještě stopařskou :smile: Je to neuvěřitelně široký záběr. Eriko oběma vám moc gratuluji!!!!

 Nedaleko od nás byla v lomu Rožmitál otevřená nová naučná stezka. A protože tam můj taťka nějakou dobu pomáhal s entomologickým průzkumem, doprovodila jsem ho se Sněhulkou na její otvírání. Je to moc pěkné místo, určitě doporučuji k návštěvě (ale chce to vystihnout dobré počasí, protože je tam krásný výhled do broumovské kotliny).

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.