Sněhulka a Čery byly za ženichy

2011 13 února
by Iva

Jak je u nás obvyklé, všechny holky si načasují hárání dohromady. A jako obvykle je to docela dost náročné období. Letos se konečně dočkala i Sněhulka a poprvé vyrazila za ženichem. Je jím blue merle pejsek Cheero (Blessed Borders Firm Foundation) dovezený z Maďarska. Znám ho osobně, proto můžu říct, že se jedná o velice přátelského a pohodového psa. Je skvělý u ovcí, několikrát byl u nás trénovat a jeho styl práce mě nadchnul. Přitom se nejedná o žádného bláznivého borderáka, pracuje soustředěně a s velkým zaujetím a nadšením. Také na výstavách je úspěšný a protože se Sněhulce líbil už v létě u nás, nebylo co řešit. Tak ještě uvidíme, jestli se vše podařilo…na konci února půjde Sněhulka na ultrazvuk. Ještě pár slov ke Sněhulce. Z trochu bláznivého štěněte nakonec vyrostla velice empatická a mazlivá psí slečna. Miluje jakoukoliv činnost, nejvíc pochopitelně ovečky, ale vydrží třeba hodinu běhat za létajícím talířem. Je na mě silně fixovaná, proto jako jediná ze všech psisek se mnou jezdí a chodí takřka úplně všude. Naštěstí se chová velmi disciplinovaně, takže není problém ji kamkoliv s sebou vzít. Sněhulka byla 21.2. na sonu a je potvrzené bříško plné štěníků.:grin:  A tady fotky Sněhulky a Cheera:

K ženichovi jela také Čerynka. Je jím zlatý pes, import z Finska a interšampion Nikita (Sandcastle´s King of the Swing). Také tohoto pejska znám velice dobře osobně a jsem spoluvlastníkem jeho loňského syna Funnýska. Ten mě zcela dostal svou bezproblémovou povahou, nekonfliktností a přirozenou poslušností. Čerynka je vůdkyně naší psí smečky, má u ostatních psisek přirozenou autoritu, takže celá smečka žije v klidu a bez šťouchanců mezi sebou. Kromě toho, že je šampionka CZ a PL je velice šikovná u ovcí. Její vlohy pro pasení zdědily některé její psí děti z minulých dvou vrhů (Rubka – 2. místo na Mistrovství CZ v pasení a Alex – 3. místo). Pokud bude vše v pořádku, bude to 3. a poslední vrh Čerynky. 28.2. byla Čerynka na ultrazvuku a také u ní je potvrzené pěkné klubko štěňat v bříšku. Vrh Sněhulky by se měl narodit koncem března a Čerynky počátkem dubna :smile: Fotky Čery a Nikity:

Alex Golden Dream Flying Ear se stal klubovým ŠAMPIONEM PRÁCE, tento titul připojil k loňskému titulu ŠAMPION KRÁSY CZ. S Petrou odvedli pořáný kus práce ….máme z nich velikou radost. Z Lexíka se stal šikovný kluk na ženění,…to jen pro případ, že by některá psí slečna projevila zájem :-)) A pár Lexových fotek.

A ještě pár úspěchů. Barbucha Flying Ear dosáhla skvělého úspěchu v coursingu a stala se Top coursing runner. Crainy získala na mezinárodní výstavě v Brně V1 a CAC a náš loňský štěník Fabulous Tim (Eire) V2 ve třídě mladých.

 

 

 

 

 

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.