Spot složil zkoušky HWT a IHT1

2013 14 října
by Iva

nastupI když Spot je u nás jen pár týdnů, po celou dobu jsme pilně chodili k ovečkám. Nakonec jsem se přece jen odvážila a vytáhla ho v sobotu do České Rybné na zkoušky HWT. Největší strach jsem měla z toho, jak zvládne celou situaci. Do té doby než přišel k nám na farmu, vyrůstal se sourozenci a svou smečkou a nebyl zvyklý nikam cestovat a účastnit se akcí. Chvíli nám trvalo, než se podařilo ho přesvědčit, že když pojede autem, bude ho čekat jen něco příjemného. Skoro denně jsem ho vozila se Sněhu do lesa, na procházky a podobně. Na výletech se stranil lidí i psů. Proto jsem čekala jestli v sobotu vůbec bude schopný nastoupit na zkoušku. Naštěstí tam jako rozhodčí byla zkušená Simona Sochorová a netrvala na tom, že musí hned na psa sáhnout. Spot se chvíli schovával, snažil se mě vlézt do náruče, ale po chvíli zjistil, že je tam s ním i brácha Keen a také Sněhu a že se nic neděje. A jak uviděl ovce, spadl z něho veškerý stres, soustředil se jen na práci a potom už v podstatě nic neřešil. Viděl, že ostatní psi chodí také k ovcím a že lidi jsou tam také vlastně kvůli ovcím. Nakonec jsme jeli i druhý den, to jsem pojala spíš jako trénink a Spot už byl naprosto v pohodě, od paní rozhodčí se nechal pohladit, zajímal se o psí slečny kolem, prostě normální pes. Dokonce ani vrtulník, který prolétal nízko nad námi ho vůbec nezajímal. Je vidět, že je to v jádru statečný pejsek. Dokonce byl se mnou a se Sněhu v restauraci na obědě a choval se vzorně!!! To mi pochopitelně udělalo velkou radost. A ještě větší radost jsem měla z toho, že HWT jsme splnili na 84 bodů, tj.V a IHT1 na 78 bodů, tj. VD….a to jsme v neděli nastoupili jako první za velice nevýhodných podmínek!!! Spot i Keen zdědili úžasné pracovní nasazení po rodičích Bess a Glenovi.

a tady je pár fotek z podzimních výletů se Spotem….problém je v tom, že se nerad fotí…. , jak na něho namířím foťák, lehne si a dělá, že tam vlastně není. To Sněhu je správná ženská, ta se ráda předvede, případně na mě vyplázne jazyk  :smile:. Musím prostě Spota fotit při nějaké činnosti, to mu pak fotografování nevadí.

PohledA ještě vzpomínka na léto, kdy Sněhulka se mnou byla na výletě v pražské zoo, tam se jí opravdu moc líbilo a zajímala se o všechny exponáty kromě slonů. Hlavně ji bavily surikaty a všichni ptáci, kteří byli v klecích a ne za sklem, jen se při tom mlsně olizovala….tak nevím :smile:. Také výlet do Wroclawi se jí líbil a ráda pózovala u trpaslíků, kterých je plné město a turisté s dětmi (anebo borderkama) mají za úkol jich co nejvíc najít.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.