Štěňátka border kolií a další mláďata…

2015 9 června
by Iva

DSCN1034Po dlouhé době se pod naší chovatelskou stanicí opět narodila štěňata. Jsou to tři holky (jedna trikolor a dvě černobílé) a jeden kluk trikolorní. Jedná se o externí vrh fenky Sofi – Queen Gulden Land, která ke mě chodila na výcvik. Je to velice šikovná a vstřícná psí holka, která u ovcí pracuje s citem a během několika týdnů bez problémů natrénovala na zkoušku HWT (89 bodů, rozh. P.Heinz). Nyní pracuje u 100 hlavého stáda ovcí Ing. Havrlanta z Vernéřovic. Otcem štěňat se stal Cid Ferenčík Pavlíny a Martina Kryštofových. Byl u nás už několikrát, pokaždé předvedl perfektní výkon a umístil se na závodech na předních místech. Má složené zkoušky HWT, IHT1, IHT2 a jistě nebude trvat dlouho a potkáme ho na trojkových trialech. Štěňata, vzhledem k původu rodičů, budou vhodná především na farmu nebo do sportu (Sofi je neúnavný aportér). Volná je ještě trikolorní fenka Bonnie a černobílá Bianca. Foto podle pořadí Bianca, Bonnie, pes Bowie a Brenda.

Naše loňské hříbě, hřebeček Cheveyo, je mezi novými kamarády. Uvažovala jsem o tom, že ho vykastrujeme a necháme doma,  ale vypadá to, že by mohl působit časem jako plemeník. Ještě uvidíme jak to dopadne….Ale nyní je s novými kamarády na farmě, kde se chovají appaloosy a další krásní koně. Jako kamarády má úžasného fríského valacha, appaloosu a další. Je tam naprosto spokojený, takže jsme přivezli domů Ayashu samotnou – ta tam pobyla také dva měsíce – byla za ženichem :smile:. Tak uvidíme, jestli vše dopadne a bude příští rok hříbě.

pippa (2)Také Pippa, která stále běhala v čele kozího stáda, v květnu porodila malé Pípátko :razz:. Je to kozička a otcem je nádherný mohérový kozlík, také s PP, takže malá kozička už je zadaná a půjde do chovu Ing. Bařiny z Křinic. Na fotkách je Pippa ještě v zimní srsti, ale nyní už je ostříhaná a tak vypadá jako obyčejná bílá koza ….až na ty rohy.

Poprvé se u nás množí i ptačí osazenstvo. Jako první se vylíhla káčata pižmových kachen. Zatím je jich 20 od 2 kachen, tak uvidíme, kolik jich odchovají. Také indičtí běžci zasedli a nakonec vyseděli 9 potomků. Ještě jsem je ani nestihla vyfotit. Jen slepičky se k ničemu nemají a budeme asi bez kuřat.

I rození kůzlat ještě pokračovalo, takže pár fotek z kozího života :smile:

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.