Štěňátka pomalu odcházejí

2010 23 června
by Iva

Tentokrát u nás většina štěníků zůstává až do 10 týdnů, protože páníci si je budou brát až na prázdniny. Přesto už první čtyři odešli. Filík, Fido a dnes Jamy a Dingo. Další várka štěníků půjde o víkendu. Většinou bylo po štěňátkách v zahradě trochu smutno, ale vzhledem k tomu, že od začátku července začnou tréninky v pasení a závody, bude tady stále dost živo.:smile: 

Funny Fellow se vydal s Vikym na mezinárodní výstavu do Chorvatského Varaždinu. A přesto, že to byla jeho druhá výstava, přivezl si CAJC, BOB junior a nakonec i BOB, kdy porazil svého tatínka Nikitu :smile: . Ale druhý den získal BOB zase Nikita, to aby se kluci neprali. Fanýsek vyrostl v moc hezkého pesana a máme z něho radost. A ještě pár foteček z přátelského zápasení otce a syna.

Poslední tři týdny jsme měli všichni opravdu hodně napilno. Chystáme oplocení pastviny, cca 2 km plotů! A tak jsme vyměřovali pastvinu a zatloukali kůly. Bylo nás na to naštěstí dost, takže kůly už jsou na místě. Kluci čekají na dodávku pletiva a začne se s ploty. Budeme dávat pletivo, aby se pejskové při pasení nepřipletli k elektrickému ohradníku nebo se nezranili o nebezpečný ohradníkový drát, který by přehlédli.

A protože dlouho pršelo a počasí stále za moc nestojí, museli jsme celých 8ha pastvin pokosit a zpracovat na senáž, než všechno znovu zmokne. Ale je hotovo, posekáno a ovečky mají k dispozici další část pastviny, aby měly trochu změnu a pejskové si zvykali pást na všech částech pozemků.

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.