Štěňátka rostou

2010 17 května
by Iva

Z morčátek se pozvlona stávají pejsci. Štěníkům jsou 4 týdny, začali jíst nejdřív kaši, postupně máčené granulky, hrají si, zápasí, vrčí a štěkají. Každý člověk je pro ně báječná příležitost na hraní, vrhnou se na něj všichni najednou a tahají za tkaničky, nohavice, snaží se vylézt do klína a milují chování a mazlení. Den ode dne dělají veliké pokrokoky. Škoda, že nám nepřeje počasí. Určitě už by rádi řádili venku na trávě. Jenže zima a déšť nás zatím drží doma. A tak mají “ložnici” v kuchyni, “hernu” v hale a já vymýšlím různé hry, abych zabavila celou smečku. O víkendu přijelo několik muchlacích návštěv a celá banda z toho byla tak unavená, že poprvé spali celou noc a vzbudili se až v 6 hodin ráno na krmení :smile:. Také mají za sebou první odčervení a jsou vymyšlená jména. Fotogalerie i se jménama bude v oddělení “štěňata” ….doufám, že nejpozději zítra…nějak nestíhám vše aktualizovat…štěňátka, jehňátka (včera se narodilo ještě jedno zpožděné jehňátko – ovečka), dospělácká smečka, zahrádka, psí zahrada, kde se musí sekat 5000m2  :shock: . Všechny další aktualizace už budou probíhat ve fotogaleriích jednotlivých štěňátek. ……. Fotogalerii štěníků jsem přece jen stihla ještě dnes …je vložena do Štěňata.

Ještě máme jednu smutnou zprávičku. Nejmenší fenečka přes veškerou snahu nakonec umřela. V poslední době začala ubývat na váze přesto, že jsem ji pořád krmila zvlášť. Nic jiného než mléko nebyla schopná trávit a pan doktor u ní diagnostikoval vrozenou vadu – nedostatečně vyvinutou trávicí soustavu. Je nám to moc líto, protože jsme měli pocit, že se přece jen pomalu lepší. Podle pana doktora by však bohužel stejně nebyla schopná samostatného života….

Prosím zájemce o pasení, aby se nahlásili raději dřív. Vše je v oddělení “akce” . Na tréninky zbývají už jen 3 místa ! Doufejme, že se nám do začátku tréninků podaří oplotit celých 7,5ha pastviny, aby byl dostatek bezpečné plochy pro ovečky i pesany.  A také ještě jednou připomínáme náš “rodinný” sraz Létajících uší, který se koná 29.5. u nás na statku – nahlášených je zatím 14 pesanů.  Vítaní jsou pochopitelně nejen naši štěníci s páníkama, ale všichni, kteří by se rádi setkali s ostatníma, popovídali a v případě slušného počasí vyrazili na výlet do skal :smile:

4 komentářů
2010 17 května
veronika permalink

Jééé ty jsou krásní… 😀

2010 20 května
petra permalink

….jsou moc krásní…přeju sílu a zdraví…..a na sraz se moc těšíme…Petra a otylka Agáta

2010 20 května

Mimča jsou nááádherná!!!!!!!!!!!!! Hned bych si vybrala, kdyby mi za druhou KK nehrozil doma rozsudek vystěhování 😉 , ale budu mít narozky, tak to třeba někdo riskne 😛

2010 22 května

Těším se na miminka – vzpomínám, jak to bylo užasné, když mi vloni rozvazovali podobní raubíři tkaničky 😉 .

Comments are closed for this entry.