Trial CACT a zkoušky v pasení v tradičním stylu

2010 14 července
by Iva

10. – 11.7. se konaly v Martínkovicích závody a zkoušky v pasení v tradičním stylu. Bylo úmorné vedro a proto jsme museli celou akci podřídit počasí tak, aby vše proběhlo v pohodě a bez komplikací. Abychom pesany a hlavně ovečky ušetřili přehřátí, začínali jsme velmi časně ráno a kolem desáté hodiny dopoledne se aktivity na pastvině ukončily. A pokračovat se mohlo až kolem šesté hodiny večer. Na diskuze k jednotlivým výkonům, příjemné popovídání a na veškeré papírování a zapisování výsledků jsme měli přes polední horko dostatek času. Zdravotní stav našich oveček velice bedlivě kontrolovala MVDr. Valterová. Ovečky na jednotlivé skupinky rozděloval a do stínu ve dvoře vodil na odpočinek Mirek Vostřez s border kolií Coudym. V sobotu se konaly zkoušky HWT a také vlohy ZVOP a v neděli se šel trial TS1 a TS2 CACT. Jako rozhodčí byl delegován Jirka Zadrobílek. Tentokrát se účastnilo také několik šeltií a velice mile překvapily vyrovnanými výkony. Především šeltie Blue polské majitelky Oly všem vyrazila dech perfektním výkonem. Však také Ola používá pejska denně na farmě u svých ovcí. A zde jsou výsledky:

Trial IHT2:

1. šeltie Essence of Love Perla z Polabí s Kristýnou Heydukovou, 82 bodů

2. krátkosrstá kolie Alex Golden Dream Flying Ear s Petrou Čapkovou, 77 bodů

3. welsh corgi Darney Vranovský žleb s Josefem Škůrkem, 40 bodů – nesplnil limit

Trial IHT1:

1. šeltie Diamond Boy Moda na Sukces (Blue) s Aleksandrou Rosiak (PL), 75 bodů

2. krátkosrstá kolie Barbucha Flying Ear s Erikou Fiantovou, 70 bodů

3. šeltie Darkness Blue z Říše fantazie s Alenou Kynclovou, 61 bodů

4. welsh corgi Alfa Zimmi 17th Meridian s Josefem Škůrkem, 60 bodů

Zkoušku HWT splnili:  australský ovčák Black Verlain (Alice Jirásková), šeltie No Comment z Ďáblovy studánky (Jana Zemková), krátkosrstá kolie Čert ví proč Nirreterrit (Ivana Horská), krátkosrstá kolie Barbucha Flying Ear (Erika Fiantová), šeltie Diamond Boy Moda na Sukces (Aleksandra Rosiak)

Zkoušku vloh ZVOP splnili: velký švýcarský sal. pes Dona z Kolínského polabí (Šárka Vachová), slovenský čuvač Brita Černý korálek (Alena Valterová), belgický ovčák malinois Ir ze Svobodného dvora (Věra Sedláková), šeltie Cedrik z Dřevěné chaloupky (Jana Zemková)

Děkujeme firmě Fitmin za sponzorování věcných cen …  a  zatím pár prvních foteček ze závodů i z tréninků, které se mi podařilo dát dohromady…..další budou následovat

V týdnu jsme také trochu trénovali, ale kvůli horkům vždy jen chvíli ráno nebo večer. A protože je tady nádherná příroda, všichni s chutí vyráželi na dogtrekingové výlety.:smile:

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.