Trialy IHT 1 – 3 – pasení v Martínkovicích

2011 18 července
by Iva

V sobotu a neděli 9. – 10. 7. se konaly u nás na farmě zkoušky a trialy v pasení jak v tradičním stylu, tak i pro border kolie. Závodům předcházel týden tréninků, na kterém se sešlo plno našich přátel, přijel celý tým z Dajavery a přijeli i někteří nováčci. Celý týden bylo nádherné počasí, takže jsme si ho opravdu užili. Na trialy a zkoušky přijel rozhodčí pan Miroslav Koško, jeden z našich nejlepších, ale zároveň i nejpřísnějších rozhodčích. Nejtěžší trial TS 3 nedošel ani jeden ze tří psů. Byl to trial nesmírně obtížný a v tradičním stylu si troufám říct že byl zatím nejobtížnější, jaký se za poslední léta konal.  Na závodníky čekalo několik obtížných prvků, např. vyhýbání se traktoru na vyznačené komunikaci nebo outrun na 150m.  Trial TS 2 skončil v tomto pořadí: 1. Alexandra Rosniak z Polska se šeltií Blue, 2. Gerlinde Krachler z Rakouska s bearded kolií Othello, 3. Erika Fiantová s krátkosrstou kolií Barbucha Flying Ear . Trialu TS 1 se zůčastnilo 8 psů, dokončili 4 , i když ani jeden nesplnil body pro zkoušku. 1. Jana Zemková a šeltie Monty, 2. Dáša Láníková a krátkosrstá kolie En ten týky Nirreterrit, 3. Mirek Novotný a krátkosrstá kolie Blackberry Flying Ear. Trial CS1 pro border kolie nakonec došli dva psi 1. Mirek Vostřez a Coudy od Aničky , 2. Helena Cimická a Kety Rubínové srdce. V sobotu se skládaly zkoušky ZVOP a HWT. Tam se většině pejsků dařilo a zkoušky složili.

Atmosféra na závodech byla skvělá, naprosto pohodová, což je patrné i z fotek :cool: . Velice děkuji panu rozhodčímu Koškovi, že k nám přijel a byl ochotný nám ledacos předat ze svých mnohaletých zkušeností. Oba dny pro nás všechny byly nesmírně poučné. Moc děkuji také oběma pomocníkům, kteří se starali o zavádění ovcí na start a střídání jednotlivých stád – Mirkovi Vostřezovi s borderkou Coudym a Michalu Jindrovi s borderkama Kačenkou a Punťou, dále veliké díky naší faremní “osádce” Jeníkovi, Kubovi a Janče, kteří se starali o občerstvení, focení, celkovou organizaci v zázemí a několik večerů trávili výrobou medailí z vlny našich oveček :razz:. A v neposlední řadě také firmě FITMIN, která dodala sponzorské dary.

A protože čas se blíží, připomínám zájemcům, že v září na naší farmě bude školení v pasení. Jako školitel přijede německý rozhodčí W. Scheld, který bude následně posuzovat i závody a mistrovství ČR v tradičním stylu. Školení proběhne ve dnech 8.-9.9. a závody a zkoušky pak 10.-11.9. Na školení se mohou přihlásit všichni zájemci o pasení především v tradičním stylu, ale je třeba se nahlásit včas, protože počet míst je omezený. Vzhledem k většímu počtu zájemců jsem otevřela ještě jeden tréninkový týden a to ve dnech 31.8. – 4.9. Ti, kdo zde budou trénovat, pak mohou další týden případně složit zkoušky. Budou zde zkoušky v tradičním stylu HWT a IHT 1-3 a pro border kolie HWT a IHT 1. Pochopitelně po oba dny budou probíhat i testy ZVOP.

Tady ještě fotky od Zdeňky, která tady byla s námi celý týden a složila se svou velice nadějnou ovčandou zkoušku HWT a pak si ještě prošla jedničkový trial :smile:  http://charlies.rajce.idnes.cz/Paseni_Martinkovice/ 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.