Začíná měsíc jehňat

2012 13 března
by Iva

Březen je u nás měsícem jehňat. Kvůli drsnějšímu podnebí na Broumovsku plánujeme porody oveček až když opravdu začíná jaro. První dvojčata se narodila v neděli, další v pondělí. Čertice se  rozhodla, že nás překvapí. Každý rok nás obdarovala jedním beránkem, loni jednou ovečkou – tu jsme si pochopitelně nechali – a letos do toho praštila a konečně porodila dvojčata …… ještě k tomu holky :smile:. Ostatní ovečky jsou na rozsypání, takže běhám neustále na pastvinu, abych byla po ruce, kdyby bylo potřeba.

Štěňátka už se zabydlela v nových domovech. Tohle je Hanny, která bydlí v Hradci, takže ji máme blízko a už jsme ji byli navštívit. Má se skvěle, za kamaráda má králíka (původně koupeného jako zakrslého :grin: ) který byl ze začátku skoro stejně velký jako ona. Ale Hanny rychle pochopila, že ona je ten, kdo bude mít navrch. Přesto si spolu moc hezky hrají.

 

 

A tohle je Heidy, která se svou kraťandí kamarádkou bydlí na severní Moravě. Vše se učí a opakuje po starší Dastě, takže s ní paníčka Martina přece jen bude mít trochu méně práce.

A tady ještě po jedné fotce ….na první je Frída (Halloween), na druhé je trikolorka HoneyBee a na třetí je Sněhulčina loňská dcerka Gia, která žije v Polsku. Všem majitelům moc děkuji za krásné fotky!

A ještě poznámka k termínům pasení u nás….už je mám připravené a ty základní jsem dala do sekce AKCE….ale budu je ještě doplňovat o další naše akce …. sraz štěňat Flying Ear, výtvarné sympozium, plenér Fakulty výtvarných umění a seminář lékařů na téma přírodní medicína

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.