Zimní

2010 4 února
by Iva

Zima je v plném proudu. Alespoň u nás. Od odklízení sněhu už mě brní ruce a dlouhotrvající mrazy, které tady dosahují běžně pod -20°C, bych docela s radostí už vyměnila za jarní tání. Jenže to si ještě budu muset chvíli počkat. Pesani tohle zase tak moc neřeší. Na zahradě si vyběhali svá “náměstí” a cesty a tam, kde jsou hromady sněhu, si udělali tunely……. nejspíš si budují metro. A když jsou vyběhaní, tak honem šup ke kamnům, tam se rozloží jak předložky ze střelených divočáků a já pro jistotu hlídám, aby  jim nechytil kožich. Protože kdo je nalepený nejblíž u kamen vyhrává a místo je ochoten opustit, až když mu začíná kožich doutnat.

Ale ani v zimně nezanedbáváme pohyb. Když se objeví sluníčko, stojí za to hned vyběhnout na lyže, protože tady se ani jinak moc nedá. Zato je projetých spousta běžeckých stop. Pesanům se to dost boří, protože letos je sněhu opravdu hodně. Tak pro ně vybíráme schůdnější úseky nebo zvolíme  kratší pěší variantu.

Na pěší procházky se dá jen po silnici, kde naštěstí stejně skoro nikdo nejezdí. Občas se ani nedá, protože letos už několikrát sníh zavalil silnice do vesnice tak, že se stejně nedalo celý den i déle projet. Pokud by se k nám někdo chystal, tak pro ukázku pár obrázků ze silnice. Ať ví, co ho čeká. Tady se cesty nesmí solit, protože jsme v CHKO, pouze se pluhují a pak ujezdí. Takže k nám rozhodně ne na letních gumách a pokud máte koně se saněma, tak to je tady vůbec nejjistěší způsob dopravy  :smile:

A ještě obrázek zasněženého statku z druhé strany přes cestu s pozadím Javořích hor, pár obrázků ze zahrady a pár fotek zachumelených muflonů a oveček.

1 komentář
2010 6 února

Ahoj Ivo, moc hezký fotky TAM OD VÁS !! Tak ať jsou brzo vidět sněženky ……….

Comments are closed for this entry.