Čerynky – na parkovišti

            Jistě také občas necháte své pejsky v autě na parkovišti a jdete si něco vyřídit.

Většina pejsků leží nebo sedí a kouká se a tiše čeká na páníčky. Moji pejskové v podstatě také. Jsou zvyklí a pokud nejde kolem auta podezřelý člověk nebo ještě podezřelejší pes, jsou v klidu rozsazení u oken a pozorují kolemjdoucí.

            Včera jsem si musela půjčit synovo malé autíčko, protože to mé větší zase potřeboval on. Hafani v něm nejeli poprvé, střídáme auta poměrně často. Tudíž mě ani nenapadlo, že když odstavím malého Matýska před dopravním inspektorátem, může dojít k něčemu neobvyklému.

            Po půl hodince jsem se vracela a už z dálky vidím shluk lidí kolem autíčka, a to mělo puštěné výstražné blinkry. Zastavila se mi krev v žilách. Představila jsem si nabourané auto a psy v něm a hlavně, co se muselo stát, že dovnitř pustili cizího člověka?

            Přiběhla jsem k autu a vidím pána, který drží fotoaparát a auto fotografuje. To ještě víc začernilo mé už bez tak černé myšlenky. Obejdu auto a nic. Nikde ani škrábanec. Na předním místě za volantem sedí brazilská fila Máša, vedle mladý koliák Reggae a vzadu Čery a Čamba. Blinkry blikají, stěrače stírají ač je skoro slunečné počasí. Lidé se chechtají a jakýsi policista, který zrovna vyšel z budovy, aby zjistil co se tu vlastně děje,se ptá čí je to auto. Nesměle se hlásím a čekám kázání. Je vidět, že moc neví, co na to říct. Obrovský pes na předním sedadle se tváří důležitě a pán vedle mě povídá: „Ten pes si to auto musí vždycky oblíct, když někam jedete, že jo?“ Fotograf se ukáže být protřelý a pohotový. Policistovi říká, že je z novin a že to potřeboval na dokreslení jakéhosi článku. Mě pak s díky odkazuje na sobotní noviny.

            Nedalo mi to, a sobotní noviny jsem si koupila, i když tenhle plátek normálně nečtu. A bylo to tam. Celkem obsáhlý článek se zabýval neutěšenou situací a dlouhými frontami při změnách SPZ značek. A pod tím byla fotografie autíčka s Mášou za volantem, v pozadí byla vidět budova dopravního inspektorátu a pod ní nápis: „Jsou řidiči, kteří se tím dlouhým čekáním ve frontách na SPZ  ze zoufalství pokusí reinkarnovat…, ale možná je to jen případ nebohého pracujícího, který po týdnu dovolené strávené ve frontě ze zoufalství posílá do fronty rodinné příslušníky…“

 

18.2.2007