zimní…

2017 1 ledna
by Iva

31-12-2016-4Koníci se na zimu vybavili. Vypadají spíš jako medvědi, to se mi u poníků líbí. Vůbec je nezajímá jestli mrzne, chumelí nebo fouká. Jsou stále venku, pod střechu se jdou jen najíst, protože jim tam dávám seno. Z malé Awenity vyrostla kobylka veliká skoro jako její máma, ale načapala jsem ji, že si ještě pořád občas od maminy cucne mléka. Ayasha bohužel nezabřezla, tak nás čeká znovu cesta za ženichem. A zrzku Kitchiwe čeká letos výuka. Fotky jsou z letošního Silvestra, kdy u nás bylo nádherné počasí

img_0074Párkrát jsem si udělala cestu na Brendy, na Kubovu chalupu. Tam je vždy nádherně a když se přidá sluníčko a sníh, je to idylka.

img_0200Před vánocemi dorostla naše prasátka a poslední měsíc už jsem se opravdu těšila, až přijede řezník. Vše co bylo v dosahu bourala, ničila pletivo, trhala ohradníky  a už jsem si k nim netroufla jen tak vlézt, protože když jsem nenesla nic k jídlu, kousala mě do nohou. Zabijačka se vydařila, měli jsme opravdu skvělého a šikovného pana řezníka, nadělal spoustu jitrnic a já celý týden přepouštěla sádlo a dělala škvarky. Každý dostal pořádný krajáč. Nicméně ještě před vánocema jsem se stavila u Veroniky vybrat prasátka na příští rok. Jen Verča dorazila, seběhli se malí čuníci k jejímu autu…..zatím běhají zcela volně.

Před vánocema bylo u nás nasněženo, na vánoce vše roztálo. Podle předpovědi má zase napadnout sníh, jen doufám, že ho nebude moc….toho odhazování potom….

Print….a ještě do roku 2017 pohodu, štěstí, zdraví a ať vám všem pejsani dělají jen radost

.

.

.

.

.

.

.

1 komentář
2017 7 ledna

To je nádhera!! Moc tě zdravíme

Comments are closed for this entry.