Podzimní…

2010 Listopad 30
by Iva

Včera a dnes už u nás napadlo docela dost sněhu a mě došlo, že jsem ještě nestihla dát na stránky podzimní fotky a novinky. Počátkem podzimu jsme pořídili pár nových oveček Tentokrát jde o čistokrevné ovce plemene clun forest a nechali jsme si je přivézt z Francie. Jmenují Barbette a Bijou. Zpočátku byly dost divoké, ale pozvolna si zvykají a už si berou chleba z ruky. Sehnali jsme k nim i čistokrevného berana stejného plemene – říkáme mu Belmondo :smile: Na fotografiích jsou to ovečky označené barvou. Ale dají se snadno poznat, protože na rozdíl od všech ostatních našich oveček mají stojaté uši .

Crainy byla na klubové výstavě uchovněná jako chovná výborná. Výstavy se zúčastnilo také několik našich psích dětí. Všichni dopadli na skvěle. Lex získal ohodnocení výborný CAC a splnil tak podmínky pro udělení titulu Šampion CZ, Merlin výborný res. CAC, Rubka výborná res. CAC, Crainy výborná res.CAC a Dex výborný. Hodnotil pan rozhodčí z Německa. Dexík ještě zabodoval minulý týden, kdy složil zkoušku ZZO a to se ztrátou pouhého jednoho bodu!!! Foto od Mirka Lepešky – zleva: Merlin, Sněhulka (ta se výstavy neúčastnila), Crainy, Lex, Rubka a Dexík.

Dokončili jsme stavbu 2 km plotů. Je to zásluha především našeho bratrského dua Honzy a Kuby. Tedy….ještě chybí nějaký ten metřík dělících ohrad, ale to nejdůležitější je hotovo. Pár fotografií z úmorné práce, která jim zabrala celé léto a za kterou jsem jim nesmírně vděčná.

A protože na podzim je trochu méně práce, udělali jsme si i nějaký výlet. Tentokrát jsme kromě jiného prošli část polských Kamenných hor.

…a ještě další náhodní obyvatelé naší farmy….letos poštolky odchovaly ve starém holubníku na dvoře opět tři poštolčata ….a také lasička, které jsme občas něco málo přidali si vyvedla rodinku ve složeném dříví…

Bez komentáře

Napište komentář

Poznámka: Můžete použít základní XHTML ve svých komentářích. Vaše mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.

Přihlásit k odběru přes RSS feed