Předvánoční…

2010 13 prosince
by Iva

Tentokrát to zima vzala pořádně od podlahy hned v listopadu. To nám napadl první sníh a od té doby, přesto že v nížinách odtál, u nás stále jen přibývá. V jednotvárném rytmu neustále odhazuji sníh – dvůr, cesta k ovcím a potom celá příjezdová cesta až k silnici…a kdo u nás byl ví, že je to dost dlouhá cesta. A k tomu se přidaly pořádné mrazy. Minus 15 je tady stále ještě docela v pohodě. Naštěstí to ovečkám ani pesanům nijak nevadí. Psiska se s chutí večer rozloží kolem kamen a já jen kontroluji, aby jim nechytnul kožich. Ovečky mají pořádnou podestýlku, aby je nestudilo od země a protože se jim courat ve sněhu nechce, tak se vesele ládují.

Dostala jsem čerstvé fotky od Eriky a od Klárky. Mají naše psí holčiny Rubku a Bellu  a obě fenečky pracují nyní už na plný úvazek. Rubka pracuje v ústavu ve Slatiňanech pod vedením Eriky jako canisterapeutický pejsek. A protože je Rubka temperamentní pejsek, stíhá s ní Erika ještě jezdit na coursingové závody, složily spolu zkoušku ZOP a jezdí k nám na závody v pasení. Eriko, klobouk dolů :smile:

Bella pod vedením Klárky pracuje v dětském denním stacionáři. Mám velkou radost, když z fotek vidím, kolik radosti přináší dětem. Klárko jste obě moc šikovné a jsem na vás pyšná, že práci zvládáte s takovým přehledem :cool:

 …a ještě zprávička z Barborkové výstavy v Nowe Rudě. Přihlásila jsem tam Crainy a Funnyho. Přesto, že byl neskutečný mráz a polovina psů vůbec nedorazila, Viky s Terezkou Funnýska v pohodě dopravili. Crainy získala od rozhodčí Anny Kochan výbornou, CWC a nejlepší fenu a Funny byl výborný, CWC, nejlepší pes a nakonec i nejvyšší BOB. Viky ho skvěle vystavil, takže to byla naprosto pohodová výstava.

 

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.