Výlet do Moravského krasu

2009 28 listopadu
by Iva

MAG24 047Výlet Létajících ušisek je za námi….a byl skvělý!!! Sešlo se celkem 25 pejsků, 22 krátkosrstých kolií, 1 šeltie, 1 borderka a 1 malý černý pohodář (složený z více plemen :smile: ). Počasí sice odpovídalo listopadu, občas jsme se po cestě v mlze málem vzájemně hledali, ale pesani si s tím starosti nedělali. Většinu cesty si mohli běhat volně a musím říct, že všichni páníci zaslouží pochvalu za výchovu svých štěníků. Ani když pobíhalo kolem takové množství psisek, nedošlo mezi nimi k jedinému konfliktu. Jen jsme občas ztráceli přehled, kdo v tom fofru je kdo a kde je vlastně zrovna ten náš. Ale jsou to  kolie a tak se staraly o to, aby se jim lidská smečka moc nerozprchla.Občasní kolemjdoucí byli vykulení a na silnici zastavila auta a čekala, až celý konvoj psů i lidí přejde hezky pohromadě. Výlet vedl nádhernou krajinou Moravského krasu a i v mlze se nám občas podařilo zahlédnout nějaký krasový útvar, větrný mlýn nebo propadání potoka do jeskyně. Určitě nejvíc si užívali pejsci. Pro štěníky to byla perfektní příležitost pro správnou socializaci. Naučili se, jak běhat s velkou smečkou, poznali, že si musí páníčka trochu hlídat, jinak se jim někde zamíchá mezi ostatní páníky (i když někdy jsem měla pocit, že psiskům stačila kontrola, že se jim ze stáda pánečků nikdo neztratil a víc neřešili) a hlavně se opravdu pořádně vylítali a společensky si to užili.  No a my lidé jsme si to pochopitelně užili také. Na pozdní oběd jsme dorazili do restaurace Barachov, kde jsme měli vyčleněné horní patro. Hladoví využili právě probíhající zvěřinové hody, neřidiči se zahřáli svařáčkem nebo grogem a všichni jsme popovídali ….samozřejmě o našich pesanech. Jediný stín na celé procházce byl rozříznutý polštářek na přední nožce Lega.

Musím moc poděkovat Blance Halasové od Billa FE, která vymyslela trasu, domluvila restauraci a našla dostatečně velké parkoviště. A protože se výlet moc líbil, dohodli jsme se, že příští rok jich uspořádáme víc. Ten první bude brzy z jara, vezme si ho na starosti Petra Čapková a Erika Fiantová  a bude tak trochu na Vysočině v okolí Chrudimi. Další v květnu plánujeme do Zlatých hor a pak zase musíme zabrousit i na opačný konec republiky ;-) Ke konci roku vypíšeme kalendář našich akcí, aby si každý mohl včas zaznamenat termín.

A ještě, kdo všechno dorazil i v tak mlhavém počasí a zaslouží si metál za odvahu? Z vrhu A to byl Lex s Petrou, Dejča s Girlinkou a celou rodinou a  Anja se mnou, Kubou a zbytkem smečky. Z vrhu B je to Bill s Blankou a dětma, Ben s Forsíkem a rodinou, z C  Crainy , z D Dougee s paničkou a její kamarádkou, Tesla se svými páníky, Forsík s rodinou, Danynka s páníky a zvrhu E to byl Merlinek s páníky a Banjo s celou lidskou i psí smečkou. A samozřejmě další kraťandí přátelé – Jana se Zenitem, Nikitou a Lienkou,  Šárka s celou rodinou a oběma pesany…..byla to taková široká pesorodinná sešlost :cool:

Za krásné fotečky i v tomto nefotogenickém počasí moc díky Mirkovi Lepeškovi a Kubovi. Odkaz na celé Mirkovo fotoalbum: http://picasaweb.google.cz/Mirek.Le/Sraz_FE_Jedovnice_2009#

Bez komentáře

Comments are closed for this entry.